E kohës

Amerika

E kohës

Më: 7 qershor 2021 Në ora: 22:04
Skënder Karaçica

Zyra politike dhe ushtarake e UÇK-së në Prishtinë, Adem Demaqi dhe materialet a janë dorëzuar në Arkivin e shtetit të Kosovës?

Këso kohe, në sirtarët e mediumeve elektronike dhe të shkruara në Kosovë,është vënë në rend dite: A ishte pjesëmarrës i UÇK-së Albin Kurti..?

Përkitazi në dritën e kohës historike,për rolin dhe aktiviteti i Zyrës Politike të UÇK-së në Prishtinë në koordinim me Adem Demaqi dhe detyra e Albin Kurti në cilësinë e asistentit, duhet të hedhet dritë në matrialet arkivore, nëse ato janë dërguar në sirtarët e Arkivit të shtetit(?).

Zyra Politike dhe Ushtarake e UÇK-së në Prishtinë me figurën kombëtare të Adem Demaqi duhet të bëhet muzeumi për kujtesën tonë historike...!

A janë dërguar matrialet për tërë veprimtarinë e Zyrës Politike dhe Ushtarake(UÇK-së)në Prishtinë në sirtarët e Arkivit të shtetit të Kosovës...?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat