Në faqet e librit

Amerika

Në faqet e librit

Nga: Skënder Karaçica Më: 16 dhjetor 2021 Në ora: 19:50
Skënder Karaçica

Kishte një kaligrafi me kulturën e mësuesit dhe të poetit

Fazli Greiçevci, ishte mësues dhe poet idealist në Drenicë.

Në librin e profesor Sinan Gashi, që me porosi më erdhi në duart e mia në Çikago të Amerikës.

 Ndër të tjera me ra në sy kaligrafia e shkrimit shqip me tipare të kulturës dhe të dijes në krijimtarinë letrare dhe të mësimdhënies.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat