Turp, tallje me presidentin Trump - Bota Sot
Turp, tallje me presidentin Trump

Art

Turp, tallje me presidentin Trump

Nga: Ilir Muharremi Më: 14 korrik 2019 Në ora: 14:27
Murali

Në një mural në fshatin Lupç të Poshtëm të Podujevës mund të shihet presidenti amerikan Donald Trump pranë kokës së një lope. Kjo me gjasë përbën tallje me presidentin amerikan.

Aty shihet që presidenti i flet një lope me shumë seriozitet pranë mikrofonit, lopa nuk do të dëgoj atë se çfarë e thotë Trump sepse më kot Trump i flet lopëve. Kush janë këta lopë dhe pse Trump aq i emocionuar i flet lopës e cila as që mërzitet për monologun e tij. Kjo mund të përbëj fyerje edhe për elektoratin konservator republikan të presidentit Trump që duket se është portretizuar nga lopa në fjalë.

Ndërkohë, nuk ka një reagim deri tash nga aktivistët për mbrojtjen e të drejtave të kafshëve. Lopa është një kafshë mjaft dobiprurëse.

Nuk dihet as autori i këtij murali dhe pse është vendosur numri 1455 prapa emrit të fshatit Lupç i Poshtëm. Është mirë të hulmtohet ky mural, mirëpo duke ditur lirinë e artit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...