Mbahet Festivali Ndërkombëtar i Stripit, Karikaturës dhe Satirës - Bota Sot
Mbahet Festivali Ndërkombëtar i Stripit, Karikaturës dhe Satirës

Art

E martë, 20 nëntor 2018

Mbahet Festivali Ndërkombëtar i Stripit, Karikaturës dhe Satirës

Më: 2 maj 2017 Në ora: 21:06
Karikaturë

Për të 14-tën herë me radhë në Kosovë do të organizohet Festivali Ndërkombëtar i Stripit, Karikaturës dhe Satirës “Prizren Comic Con 2017”.

Siç njofton Shoqata e Stript Artistëve Kosovarë, edhe sivjet është hapur konkursi për këtë festival të rëndësishëm kulturorë, ku të drejtë konkurrimi kanë të gjithë autorët nga e mbarë bota.

Tema e festivalit sivjet për strip është Historia e legjendave vendore, dhe për karikaturë dhe satirë Barazia Gjinore.

Festivali do të mbahet më 27 - 31 korrik në Prizren, ndërsa për vlerësimin e punimeve juria do të mblidhet më 17 shtator.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test