Lebibja apo arti i saj përtej kufijve! - Bota Sot
Lebibja apo arti i saj përtej kufijve!

Art

E diel, 21 tetor 2018

Lebibja apo arti i saj përtej kufijve!

Nga: Kemajl Goca Më: 10 tetor 2017 Në ora: 11:45
Lebibe Topalli

Piktorja Lebibe Topalli përgatitet për ekspozitën që do të mbahet gjatë ditëve të ardhshme në Zvicër. Ajo është e përqendruar maksimalisht në punë, me synim që me pikturat e saja ta prezantojë sa më mirë qytetin ferizajas dhe në përgjithësi Kosovën. Një pikturim i saj sa një mijë fjalë, ku shihet më së miri edhe në foto. “’The Time’ (akrilik në pëlhurë)”, shkruan Topalli. 

Image

Ajo është optimiste se do të tregoj vlerat e artit në shtetin zviceran njëherësh të lë përshtypje se Kosova ka traditë në këtë rrafsh. Me një fjalë, Lebibja apo arti i saj përtej kufijve!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test