Hapet “Ekspozita Bazë” - Bota Sot
Hapet “Ekspozita Bazë”

Art

E diel, 21 tetor 2018

Hapet “Ekspozita Bazë”

Më: 23 shkurt 2018 Në ora: 07:14
Muzeu i Kosovës

Sot do të bëhet hapja solemne e “Ekspozitës Bazë”, e para e konceptuar si e tillë, ku do të prezantohen eksponate të periudhave të ndryshme historike që nga Neoliti e deri te Pavarësia e Republikës së Kosovës më 2008.

Në këtë ekspozitë do të prezantohen eksponate edhe të heronjve Isa Boletini e Adem Jashari.

Në hapjen e “Ekspozitës Bazë” do të marrin pjesë personalitete të shumta nga politika vendore, nga trupat e huaja të akredituara në vendin tonë dhe nga fusha e kulturës e trashëgimisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test