Duja: Me shpresë se do të arrijmë rezultate të mira individuale 

Atletika

Duja: Me shpresë se do të arrijmë rezultate të mira individuale 

Nga: Kemajl Goca Më: 28 qershor 2022 Në ora: 18:43
Kombëtarja e Kosovës

Atletika përfaqësohet me katër garues (dy atletë e dy atlete) në Lojëra Mesdhetare në Oran të Algjerisë.

Selektori i kombëtares së Kosovës, Bajram Duja, tha stërvitjet po shkojnë sipas programit të paraparë dhe presin të startojnë me 30 qershor.  

Duja është i kënaqur me ambientin dhe atmosferën në Oran.

“Atmosfera është e mirë.

Nesër në ora 18 00 e kemi takimin teknik, ku definitivisht përcaktohen disiplinat për gara.

Me shpresë se do të arrijmë rezultate të mira individuale”, thotë Duja për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Atletët që garojnë:

Gresa Bakraçi në disiplinat 3000 metra me pengesa
Muhamet Ramadani në disiplinat e hedhjes së gjyles 
Astrit Kryeziu në disiplinën 800 metra 
Alaudin Suma në disiplinat e hedhjes së diskut

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat