Islami, nuk arrin të kalojë në finalen e 400 metrave me pengesa

Atletika

Islami, nuk arrin të kalojë në finalen e 400 metrave me pengesa

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 15:55
Islami, nuk arrin të kalojë në finalen e 400 metrave me pengesa

Islami, nuk arrin të kalojë në finalen e 400 metrave me pengesa!

Atletja shqiptare Drita Islami, nuk arriti të kualifikohej në garën e fundit të 400 metrave me pengesa në Lojërat Mesdhetare në Oran, duke u renditur e nënta në kualifikim.

Ajo regjistroi kohën prej 59.16 sekonda, e pamjaftueshme për të hyrë në garën finale.

Ndryshe, në Lojërat Meshdetare në Algjeri, do të performojnë edhe tre sportistë të tjerë nga ekspedita e Maqedonisë – Jovan Stojoski në 400 metra, Dario Ivanovski në garën 5000 metra, si dhe Andreas Trajkovski në kërcim së gjati.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat