Llapjanët mburren me atletet e tyre

Atletika

Llapjanët mburren me atletet e tyre

Nga: K.G.. Më: 31 gusht 2022 Në ora: 15:17
Llapi

Klubi i atletikës Llapi i Podujevës është fitues i Kupës së Kosovës (femrat).

Llapjanët mburren me suksesin e atleteve të tyre,

Pas klubit të futbollit, edhe klubi i atletikës ka shënuar sukses të madh, duke fituar Kupën e Kosovës në kategorinë e senioreve.

Image

Ky sukses i bën që të ndihen krenar të gjithë në klub dhe me synime që të vazhdojnë të rrisin nivelin e rezultateve në të ardhmen. 

“Kupa e Kosovës për seniore përsëri në Llap! Në Mitrovicë dhe Malishevë u mbajt gara Kupa e Kosovës për Senior-e.

Klubi Atletik Llapi Podujevë edhe kësaj radhe në konkurrencën e femrave ishte i pandalshëm duke e ruajtur traditën e fitoreve.

Image

Radhitja e klubeve në pesë vendet e para ishte:

1. Llapi  98.75 pikë
2. Prizreni 87.5 pikë
3. Mitrovica 8.75 pikë
4. Besa 7 pikë
5. Trepça 2.25 pikë

I falënderojmë atletet të cilat kontribuan në këtë fitore: Medina Kutleshi, Florentina Restelica,Rita Hajdini, Fjolla Cakiqi, Greta Mustafa, Sara N. Kutleshi, Delvina Hajdari, Njomza Rrahmani dhe Ejona Shala, si dhe një falënderim i veçantë shkon për trajnerët e klubit: Gazmend Shala, Lumbardh Shala, Luljeta Zhegrova – Shala dhe Fjolla Cakiqi”, shkruan në faqen e KA Llapit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat