KA Mitrovica: Muhameti është atleti më i mirë që ka pasur ndonjëherë Kosova

Atletika

KA Mitrovica: Muhameti është atleti më i mirë që ka pasur ndonjëherë Kosova

Nga: K. G. Më: 11 shtator 2022 Në ora: 20:34
Muhamet Ramadani

Klubi i atletikës Mitrovica mburret me suksesin e atletit të disiplinës teknike Muhamet Ramadani, i cili fitoi medaljen e argjendtë në Kampionatin Mesdhetar U23, që u mbajt në Itali.

Mitrovica e ka vlerësuar si atletin më të mirë që e ka pasur ndonjëherë klubi dhe Kosova. 

Atleti i klubit tonë Muhamet Ramadani po vazhdon të na bëj krenarë, ai në kampionatin mesdhetarë për grupmoshat U23 arriti të plasohet në vendin e dytë dhe duke vendosur rekord të ri të Kosovës në hedhjen e gjyles me rezultat 19.13metra.

Me punën që po e bën Meti dhe trajneri Shaban Ramadani na tregojnë se mund të besojmë lirshëm se ky nuk është suksesi i fundit i Metit. 

Muhameti është atleti më i mirë që ka pasur ndonjëherë klubi ynë dhe Kosova po ashtu, i urojmë shëndet Muhametit pasi që sukseset nuk do ti mungojnë”, ka shkruar KA Mitrovica në faqen e saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat