Amer Kryeziu, 9-vjeçari që po befason sportin e Kosovës 

Atletika

Amer Kryeziu, 9-vjeçari që po befason sportin e Kosovës 

Nga: K. G. Më: 13 shtator 2022 Në ora: 15:19
Amer Kryeziu

Një talent i madh po vjen në mbretëreshën e sporteve! Atleti njomak i KA Roganës, Amer Kryeziu, po mahnit me talentin e tij dhe në moshën 9-vjeçare është kampion i atletikës.

Puna e palodhshme e trajnerit ZIjadin Kryeziu po nxjerrë edhe emra të ri të këtij sporti.

Ameri befasoi të gjithë në stadiumin “LImaj Gegaj” në Malishevë.

Image

Ilustrim

“Amer Kryeziu ( 9 vjeç) Kampion i Kosovës në disiplinën 300 metra me rezultatin 52"65 sekonda. (Rekord shtetëror në kategorinë U10-të).

Kampionati i Kosovës për pionier.

Rozat Rrudhani U16 në disiplinën 800 metra, vendin e dytë. 

Fjolla Kryeziu U14 në disiplinën 600 metra, vendin e tretë. 

Vildane Salihu U12 në disiplinën 600 metra, vendin e katërt. 
Blinera Salihu U10 në disiplinën 300 metra, vendi i pestë”,
ka bërë të ditur në faqen e klubit Rogana.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat