Muçaku fiton medaljen ne artë në Selanik 

Atletika

Muçaku fiton medaljen ne artë në Selanik 

Nga: K.G.. Më: 23 shtator 2022 Në ora: 18:48
Muçaku fiton medaljen ne artë në Selanik 

Atleti veteran, Agron Muçaku, ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik, që po mbahet në Selanik të Greqisë. 

Ai dominoi në disiplinën 400 metra me pengesa në kategorinë e veteranëve.  

“Medalja e parë e artë për Kosovën!

Falënderim Zotit të Madhërishëm!

Kampion i Ballkanit në 400 metra me Pengesa M55-59.

Një disiplinë e vështirë, por ia arrita qëllimit!

Fitoren ja dedikoj babait tim të ndjerë: Sami Qazim Muçaku, Zoti e mëshiroftë. Urime Kosovë”, ka shkruar Muçaku.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat