Meti përgatitet për Spanjë, Shaban Ramadani: Synojmë medalje

Atletika

Meti përgatitet për Spanjë, Shaban Ramadani: Synojmë medalje

Nga: K. Goca Më: 26 tetor 2022 Në ora: 20:23
Shaban Ramadani, majtas dhe Muhamet Ramadani në mes

Atleti më i mirë në Kosovë, Muhamet Ramadani, që garon në disiplinën teknike përkatësisht në hedhje të gjylës, përgatitet për garat që e presin në vitin 2023.

Muhamet Ramadani qysh tani po përgatitet për sfidat e mëdha, këtë e thotë edhe trajneri i tij, Shaban Ramadani.
Meti është potencial i madh, që pritet t’i sjell Kosovës edhe medalje tjera të nivelit më të lartë nga mbretesha e sporteve.       

“Lojërat Mesdhetare që mbahen me 22 janar në Spanjë, pastaj Kupa e Evropës në mars në Portugali dhe Kampionati Evropian në Finlandë, të gjitha me U23 me gjyle 7. 260.

Synimet tona janë medaljet sikur sivjet që i morëm”, thotë Ramadani për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Trajneri i Metit, tha se përgatitjet do t’i zhvillojnë në Kosovë, me bindje se do të përgatiten maksimalisht për secilin sfidë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat