Duja: Synojmë medalje me atleten Sara Susuri 

Atletika

Duja: Synojmë medalje me atleten Sara Susuri 

Më: 14 janar 2023 Në ora: 19:58
KA Prizreni

Selektori i kombëtares së Kosovës, Bajram Duja, ndryshe kryetrajner i klubit të atletikës Prizreni, pret medalje nga atletja Sara Susuri.

Duja është i kënaqur me ecurinë e përgatitjeve në Tivar dhe në Ulqin të Malit të Zi. 

“Në kuadër të përgatitjeve dimërore të organizuara nga Federata Atletike r Kosovës prej datës 02.01.2023 në Ulqin dhe Tivar, selektorët dhe këshilli profesional me vendim të bordit të Federata Atletike të Kosovës, janë përzgjedhur 4 atlet - te të Klubit të Atletikës Prizreni.

Sara Susuri, Armel Qovanaj, Emine Jenuzi dhe Merve Spahi, të cilët me sukses i përfunduan përgatitjet në Ulqin dhe Tivar.

Unë si selektor i kombëtares së Kosovës dhe kryetrajner i KA Prizreni jam i kënaqur me punën e bërë në përgatitje.

Si klub presim rekorde të reja personale, kombëtare dhe plasman sa më të mirë në garën e Kampionatit Ballkanik për U - 20, synojmë medalje me atleten Sara Susuri”, ka shkruar Duja në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat