Apel i OJQ-ve nga Lugina e Preshevës

Diaspora

Apel i OJQ-ve nga Lugina e Preshevës

Nga: Xhemaledin Salihu Më: 22 maj 2022 Në ora: 09:55
Xhemaledin Salihu

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe e Sportit e Republikës së Kosovës duhet të shpallë konkurs për kulturë, trashëgimi kulturore, rini dhe sport, ku mund të marrin pjesë OJQ-të dhe individët nga Lugina e Presheves në këto konkurse, për shkak se kanë nevojë për mjete shtesë, për t'i përmbushur planet e aktiviteteve dhe veprimtarive të planifikuara për vitin 2022.

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe e Sportit e Republikës së Kosovës shpalli një konkurs nëpërmjet E-Kosova, një formë elektronike, në të cilin nuk patën mundësi të konkurojnë shumica e OJQ-ve dhe individëve nga Lugina e Preshevës, andaj kërkojmë që të shpallet edhe një konkurs, ku do të merrnin pjesë dhe ku do t’i mundësohet pjesëmarrja në konkurs edhe OJQ-ve dhe Individëve nga Lugina e Preshevës.

Preshevë, më 22 maj 2022 Xhemaledin Salihu, kryetar i Shoqatës për Trashëgimi dhe Krijimtari kulturore e Luginës së Preshevës, me seli në Preshevë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat