Kukësi zyrtarizon mbrojtësin Baravykas

Futboll

Kukësi zyrtarizon mbrojtësin Baravykas

Më: 22 janar 2021 Në ora: 16:44
Kukësi zyrtarizon mbrojtësin Baravykas

Kukësi ka zyrtarizuar përforcimin e ri në këtë merkato, duke kërkuar që të rregullojë mbrojtjen.

Pikërisht në pjesën ku verilindorët kanë çaluar më së shumti gjatë këtij sezoni pasi kanë pësuar një numër të lartë golash.

Bëhet fjalë për mbrojtësin lituanez, Rolandas Baravykas. Ky i fundit është pjesë e Kombëtares së Lituanisë, madje duke qenë pjesë në ndeshjen më të keqe të Shqipërisë që humbi në shifrat 0-1 në “Air Albania”.

Megjithatë në atë takim nuk është aktivizuar për arsye shëndetësore. Më herët futbollisti 25-vjeçar ka luajtur me Nea Salamis në Qipro dhe Atlantas Zalgiris..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat