Real Madridi po ndëshkohet shkaku i mungesave të golave

Futboll

Real Madridi po ndëshkohet shkaku i mungesave të golave

Më: 1 shkurt 2021 Në ora: 23:51
Foto ilustrim

Real Madrid po vuan nga një krizë golash për lojë, e cila i ka goditur rëndë këtë sezon, duke i dërguar ata në krizën e tyre të njëmbëdhjetë të 2020/21.

Skuadra e Zinedine Zidane nuk ka qenë në gjendje të shënojë më shumë se një gol në pesë nga shtatë ndeshjet e tyre të fundit në garat si, LaLiga, Kupën e Mbretit dhe Superkupën e Spanjës.

Prej tyre, ata kanë humbur tre herë, barazuan dy herë dhe kanë fituar dy herë. Ata u eliminuan nga Kupa e Mbretit dhe Superkupa e Spanjës dhe ata janë 10 pikë larg liderit Atletico Madrid, pasi kanë luajtur një ndeshje më shumë se Los Rojiblancos.

Kjo krizë e fundit përcaktohet nga një paaftësi për të shënuar. Përpos fitores 2-0 ndaj Celta Vigo dhe fitores 4-1 kundër Alaves, sulmuesit e Real Madridit kanë goditur vetëm jashtë portës.

Edhe në fitoren e sezonit të kaluar për titull, Los Blancos kishin problemet e tyre para portës. Pastaj, megjithëse, ata u shpëtuan nga soliditeti mbrojtës, por edhe kjo është zhdukur vonë.

Në 13 nga 28 ndeshjet e tyre këtë sezon, skuadra e Zidane nuk ka arritur të shënojë më shumë se një gol.

Shënimi i golave ​​ka qenë një problem për Real Madridin për një kohë tani, veçanërisht që nga largimi i Cristiano Ronaldos në vitin 2018, dhe përtej 15 golave ​​të Karim Benzema , atyre u mungon dikush që mund të gjejë rrjetën. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat