Zyrtare, ​Kwadwo Asamoah bëhet me skuadër të re

Futboll

Zyrtare, ​Kwadwo Asamoah bëhet me skuadër të re

Më: 3 shkurt 2021 Në ora: 20:41
Kadwo Asamoah

Cagliari ka shtuar një tjetër lojtar në skuadrën e tyre pas mbylljes së afatit kalimtar të janarit, pasi agjenti i lirë

Kadwo Asamoah ka nënshkruar me skuadrën nga Sardenja.

Marrëveshja do të skadojë në fund të sezonit aktual dhe ai tashmë ka kaluar testet mjekësore të tij.

Mbrojtësi i majtë 32-vjeçar është nga Gana, por pothuajse të gjithë karrierën e tij e kaloi në Itali.

Klubet e mëparshme të Asamoah përfshijnë Torinon, Udinesen, Juventusin dhe së fundmi Interin.

Kontrata e tij u ndërpre me pëlqimin e ndërsjellë me “Nerazzurrët” më 5 tetor 2020.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat