​Milan dëshiron ta bëjë blerjen e Dalot permanente

Futboll

​Milan dëshiron ta bëjë blerjen e Dalot permanente

Më: 10 shkurt 2021 Në ora: 12:43
​Milan dëshiron ta bëjë blerjen e Dalot permanente

Milan dëshiron të nënshkruajë me Diego Dalot në formën e transferimit permanent, raporton “Calcio Mercato”.

21-vjeçari aktualisht është në formë huazimi në “San Siro” nga Manchester United, dhe “Rossonerët” dëshirojnë ta bëjnë permanente blerjen e tij në verë, përcjell KosovaPress.

United ka paguar dëmshpërblim 25 milionë euro për transferimin e Dalot nga Porto në vitin 2018, por Milan shpreson ta sjellë lojtarin në radhët e tyre për gjysmën e çmimit që pagoi Manchester.

Këtë sezon, Dalot ka regjistruar tetë paraqitje në Serie A për skuadrën e Milan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat