Klopp nuk ka frikë se i largohen futbollistët: Klubi është në duar të sigurta!

Futboll

Klopp nuk ka frikë se i largohen futbollistët: Klubi është në duar të sigurta!

Më: 6 mars 2021 Në ora: 09:59
Jurgen Klopp

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp nuk pret që futbollistët të largohen nga klubi nëse ata nuk arrijnë të futen në top-katërshen e skuadrave në Premierligë.

Këtë sezon Liverpooli deri në ndeshjen e 27 ka grumbulluara 43 pikë dhe është katër pikë nga vendi i katër që ndodhet Chelsea.

Klopp foli para ndeshjes me Fulahmin që luhet ditën e diele.

“Unë e di që kemi besnikëri nga lojtarët,” u tha Klopp gazetarëve.

“Nuk është një situatë kur një lojtar në skuadër thotë,” Ne nuk jemi në Champions League kështu që unë duhet të largohem “. Kjo nuk do të ndodhë. Unë i njoh ata mjaft mirë për ta ditur këtë. ”

Liverpool ka luajtur në garën elitare të klubeve të Evropës për katër sezonet e fundit, duke fituar titullin në vitin 2019.

Klopp tha se dështimi për të siguruar një vend në Champions League sezonin e ardhshëm nuk do të çonte ekipin në çrregullim.

“Ky klub nuk do ta ketë presionin e Ligës së Kampionëve- ky vit është i vështirë, ne e dimë këtë, por potenciali dhe fuqia e klubit është krejtësisht e ndryshme,” tha ai.

“Unë nuk e njoh ekipin 10 vjet më parë, por ne jemi gati për një betejë në këtë epokë, dhe me ekipin që kemi së bashku.”

“Unë padyshim që nuk kam menduar për atë që ka ndodhur në të kaluarën, por ajo që mund të them është se askush nuk duhet të shqetësohet për të ardhmen e klubit sepse është në duar të mira”, tha Klopp.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat