Mësohet data kur do të rikthehen në stadium tifozët e Premierligës

Futboll

Mësohet data kur do të rikthehen në stadium tifozët e Premierligës

Më: 6 mars 2021 Në ora: 14:55
Premierligë

Nuk ka akoma ndonjë vendim zyrtar por raportohet se ndeshjet e javës së fundit, pra, xhiroja e 36-të dhe 37-të mund të shtyhen për një javë.

Arsyeja kryesore pse do të shohim shtyrjen e këtyre ndeshjeve është që të shohim rikthimin e tifozëve në shkallët e stadiumit.

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka thënë se rregullat kufizuese të COVID-19 do të lehtësohen më 17 maj.

Kësisoj, The Athletic raporton se ndeshjet e parparara për javën e 36-të dhe 37-të mund të ndryshohen dhe mund të shohim rikthimin e tifozëve në Premierligë.

Nëse gjithçka shkon sipas planit, atëherë deri në 10,000 tifozë mund të lejohen të hyjnë në stadium.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat