​Juventus synon Agueron

Futboll

​Juventus synon Agueron

Më: 6 mars 2021 Në ora: 20:22
​Juventus synon Agueron

Sulmuesi argjentinas mund të largohet si lojtar i lirë nga sezoni i ardhshëm.

Gjiganti italian Juventus është duke e konsideruar një lëvizje për sulmuesin e Manchester City-t Sergio Aguero, raporton “Sport Mediaset”.

Kontrata e argjentinasit do të skadojë në fund të këtij sezoni, dhe skuadra nga Serie A dëshiron ta përforcojë më shumë repartin e mbrojtjes, duke e menduar një partneritet mes Cristiano Ronaldos e Sergio Agueros.

Aguero kaloi nga radhët e Atletico Madridit tek skuadra e Manchester City-t, në qershor të vitit 2011. Që nga ajo kohë, 32 vjeçari ka 269 paraqitje në Premier Ligë, së bashku me 180 gola dhe 54 asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat