Bayerni spektakolar, 4:2 ndaj Dotmundit! Lewandowski-Haaland 3:2

Futboll

Bayerni spektakolar, 4:2 ndaj Dotmundit! Lewandowski-Haaland 3:2

Nga: Kemajl Goca Më: 6 mars 2021 Në ora: 20:27
Bayerni spektakolar, 4:2 ndaj Dotmundit! Lewandowski-Haaland 3:2

Katër gola në 45 minuta e parë midis skuadrave më të fuqishme gjermane, Bayern Munih - Dortmund!

Bayerni spektakolar ngadhënjeu në frymën e fundit me rezultat 4:2 ndaj Dortmundit.

Sfidë e çmendur dhe me gjashtë gola në “Allianz Arena”. 

Image

Dortmundi

Het-trik i Robert Lewandowskit të Bayernit dhe Erling Haaland shënoi dy gola për Dortmundin. Lewandowski-Haaland 3:2. 

Për Bayernin shënuan Lewandowski (26', 44'-nga penalltia e 90'), Goretzka (88') dhe për Dortmundin Haaland (2' e 9').  

Image

Bayerni kryeson me 55 pikë, duke lënë pas Leipzig me 53 dhe Dortmundi është i gjashti me 39 sosh pas 24 jave në Bundelsiga I.

Një ndeshje për t’u mbajtur mend, verdhezinjtë avancuan me 0:2 por pësuan humbje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat