Reali i vendos ultimatum

Futboll

Reali i vendos ultimatum

Më: 6 mars 2021 Në ora: 22:34
Reali i vendos ultimatum

Reali i Madridit vazhdon të këmbëngulë për të rinovuar me Sergio Ramos, por drejtuesit i kanë vendosur një ultimatum mbrojtësit spanjoll. Kapiteni ndodhet në vitin e fundit të kontratës dhe nuk po rinovon.

Presidenti Florentino Perez i ka afruar mbrojtësit zgjatjen e bashkëpunimit me një tjetër vit, me opsionin edhe për vitin e dytë.

Ofertë që nuk e gëzon 34-vjeçarin, i cili ka gati një ofertë 3-vjeçare nga PSG. Marca raporton se pavarësisht raportit shumë të mirë mes Perez dhe Sergio Ramos, ky i fundit ka kohë deri në fund të muajit mars për të dhënë një përgjigje.

Nëse Ramos nuk rinovon atëherë Reali do të përpiqet ta zëvendësojë me David Alaban i cili do të largohet nga Reali i Madridit këtë verë me parametër zero.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat