Messi asiston, Barcelona fiton kundër Osasunës

Futboll

Messi asiston, Barcelona fiton kundër Osasunës

Nga: K.G. Më: 6 mars 2021 Në ora: 22:47
Messi asiston, Barcelona fiton kundër Osasunës

Barcelona shënoi fitore të madhe, me rezultat 2:0 ndaj Osasunës, në takimin që u zhvillua në stadiumin "El Sadar". 

Futbollisti Lionel Messi tregoi formë të mirë, duke asistuar te dy golat e triumfit të madh të Barcelonës, e cila përforcon hapin në luftë për titullin e kampionit.

Golat i shënuan Alba (30') e Moriba (83'). 

Pas 26 jave në Spanjë Barcelona është në vend të dytë me 56 pikë apo ka dy ndeshje më shumë dhe ka dy pikë me pak se lideri Atletico Madridi, ndërsa Osasuna zë vendin e 13-të me 28 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat