Copping i jep fund futbollit në moshën 19-vjeçare!

Futboll

Copping i jep fund futbollit në moshën 19-vjeçare!

Më: 15 prill 2021 Në ora: 16:50
Copping i jep fund futbollit në moshën 19-vjeçare!

Bobby Copping, një nga talentet e futbollit anglez i ka dhënë fund futbollit në moshën 19-vjeçare.

Copping, i cili luante si qendërmbrojtës për skuadrën angleze të Peterborough, vitin e kaluar gjatë një seance stërvitore me ekipin anglez, ra pa ndjenja duke shkaktuar panik të madh tek skuadra dhe familjaret e tij.

Futbollisti 19 vjeçar u detyrua t’i nënshtrohej një operacioni të komplikuar në kokë pas disa problem që kishte shfaqur, dhe ditën e mërkurë pas 7 muajve vuajtje, Copping njoftoi largimin nga futbolli i luajtur nëpëmjet rrjetit të tij social “Instagram”.

Copping, 190 centimetra i gjatë aktivizohej si qëndërmbrojtës dhe kishte prespektivë për të lënë shenjë në futbollin anglez.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat