Skuadrat angleze pas Satrianos

Futboll

Skuadrat angleze pas Satrianos

Më: 16 prill 2021 Në ora: 15:07
Skuadrat angleze pas Satrianos

Futbollisti i rinjve të Interit, Martino Satriano, e ka zgjuar interesimin e shumë skuadrave në Kontinentin e Vjetër.

Arsenal, Manchester City dhe Chelsea janë klubet që kanë shfaqur interes për sulmuesin 18-vjeçar, raporton “Daily Mail”.

Ai ka lënë përshtypje për ekipin e të rinjve të Interit, duke shënuar tetë gola dhe duke kontribuar me gjashtë asistime në vetëm 18 paraqitje.

Adoleshenti iu bashkua Interit në janar të vitit 2020 nga Montevideo e Uruguait.

Satriano ka nënshkruar kontratë 4-vjeçare me Interin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat