Lionel Messi thyen një rekord të ri

Futboll

Lionel Messi thyen një rekord të ri

Më: 17 prill 2021 Në ora: 23:38
Lionel Messi

Lionel Messi ka arritur të thyejë një rekord të ri në futboll.

Messi tani është i vetmi futbollist në histori të futbollit, që ka shënuar 30 apo më shumë gola në nivel të klubit për 13 sezone radhazi.

Argjentinasi me dy golat ndaj Athletic Bilbaos u bë lojtari i parë në histori që arrin këtë rekord, duke tejkaluar emra si, Gerd Müller dhe Fernando Peyroteo.

Këta të fundit, kishin shënuar 30 apo më shumë gola në 12 sezone radhazi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat