Messi dhe Ronaldo në udhëkryq, Kupa e Botës apo Superliga Evropiane?

Futboll

Messi dhe Ronaldo në udhëkryq, Kupa e Botës apo Superliga Evropiane?

Më: 19 prill 2021 Në ora: 17:40
Messi dhe Ronaldo

Themelimi i Superligës Evropiane nga 12 president të klubeve ka shkaktuar tërmet në futboll.

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin u shprheë se lojtarët që bëhen pjesë e Superligës, nuk do të lejohen të luajnë në Kupën e Botës dhe në Kampionatin Evropian.

Dy futbollistët më të mirë në histori, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo tashmë janë në një udhëkryq.

Nëse luajnë në Superligën Evropiane, atëherë ata nuk do të jenë pjesë e Kupës së Botës.

Messi dhe Ronaldo e kanë dëshirë të kahmotshme të fitojnë Kupën e Botës me kombëtaret e tyre.

Deri më tani asnjëri nga ta nuk ka dhënë ndonjë deklaratë në lidhje me Superligën Evropiane.

Nëse dyshja kundërshtojnë, atëherë do të ishte një goditje fatale për themeluesit e kësaj lige.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat