Kontratë 5-vjeçare

Futboll

Kontratë 5-vjeçare

Më: 21 prill 2021 Në ora: 15:06
Kontratë 5-vjeçare

David Alaba dhe Real Madridi kanë arritur marrëveshje për kontratë pesëvjeçare, sipas Sky Sport në Gjermani.

Mbrojtësi i Bayern Munich, David Alaba, ka vendosur përfundimisht t’i bashkohet Real Madridit.

Anësori 28-vjeçar do të nënshkruajë kontratë me kohëzgjatje deri në vitin 2026 për klubin mbretëror.

Alaba i kaloi 13 sezone në Bayern dhe në qershor i mbaron marrëveshja me klubin.

Përfaqësuesi austriak do t’i bashkohet Madridit falas në verë, pasi është pajtuar rreth kushteve të kontratës me klubin mbretëror.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat