Tifozët e Milanit acarohen keq

Futboll

Tifozët e Milanit acarohen keq

Më: 27 prill 2021 Në ora: 11:28
Tifozët e Milanit acarohen keq

Tifozët e Milanit acarohen keq me portierin e tyre, Donaruma qesh me humbjen 3-0 dhe rrezikimin e Champions!

Humbja e Milanit ndaj Lazios bën situatën e kuqezinjve mjaft delikate, në luftën për Uefa Champions League.

Tashmë skuadra e drejtuar nga Pioli e sheh veten në vendin e 5-të në kuotën e 66 pikëve, po aq sa kanë dhe kundërshtarët (Juventusi dhe Napoli).

Kur situata duket mjaft kritike, edhe për shkak të kalendarit mjaft të vështirë, Donaruma acaron keq tifozët e Milanit.

Portieri kuqezi është fotografuar duke qeshur pas përfundimit të ndeshjes me Pepe Reinën, që tregon dhe një shenjë që Donaruma e ndien peshën e fanellës që mban veshur dhe përgjegjësinë që ka me Milanin. Tifozët në Tëitter kanë shpërthyer në ofendime ndaj portierit, të cilët i kanë kërkuar largimin nga Milani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat