Presidenti i FIFA-s mbërrin në Tiranë

Futboll

Presidenti i FIFA-s mbërrin në Tiranë

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 17:16
Presidenti i FIFA-s mbërrin në Tiranë

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino së bashku me delegacionin e tij ka mbërritur para pak çastesh në Tiranë, ku edhe do ta zhvillojë vizitën e tij sot në Federatën Shqiptare të Futbollit (FSHF).

Numri një i FIFA-s dhe delegacioni i tij u priten nga presidenti i FSHF-së, Armand Duka.

Infantino vizitoi stadiumin “Air Albania”, ku u njoftua me infrastrukturën sportive shqiptare, ndërsa më pas u prit në takim nga kryeministri, Edi Rama.

Ndërkaq, në orën 18:00, Infantino do të jetë pjesëmarrës në ngjarjen festive që do të organizohet në “Shtëpinë e Futbollit”, me rastin e inaugurimit të kompleksit sportiv.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat