Vedat Muriqi me ekip nuk ia del në duel me Real Madridin 

Futboll

Vedat Muriqi me ekip nuk ia del në duel me Real Madridin 

Nga: K.G. Më: 13 prill 2024 Në ora: 20:21
Vedat Muriqi

Real Madridit po i buzëqesh titulli i kampionit në Spanjë. 

Reali ka shënuar fitore me rezultat 1:0 ndaj Mallorca-s vendase.

Futbollisti Vedat Muriqi me shokë nuk ia del ndaj liderit të kampionatit. 

Muriqi është paraqitur titullar dhe u ndëshkua me karton të verdhë.

Tchouameni shënoi në minutën e 48-të. 

Muriqi është ndëshkuar me karton të verdhë në minutën e 82-të.

Reali kryeson me 78 pikë e Mallorca zë vendin e 15-të me 31 pikë të mbledhura.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat