Bayerni shfryhet në Union Berlinin

Futboll

Bayerni shfryhet në Union Berlinin

Nga: K.G. Më: 20 prill 2024 Në ora: 20:20
Bayern Munhu

Bayern Munhu duket se ka marrë frymë pas kualifikimi në gjysmëfinale të Champions League, sonte e ka deklasuar në Berlin me rezultat 5:1 Union Berlinin. 

Një Bayern i fuqishëm saqë vendasit nuk kishin zgjidhje se si të ndalnin sulmet e rivalit.

Goretzka  (29'), Kane (45+1); Muller (53' e 66'),Tel (62'), realizuan për fitoren e thellë.

Vertessen (90+1) realizoi për vendasit.

Bayer kryeson me 79 pikë, pasojnë Bayern Munih me 66, Sttuttgart 63 dhe Unin Berlini zë vendin e 14-të me 29 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat