Nisi bora, shikoni si u zgjua Kukësi sot - Bota Sot
Nisi bora, shikoni si u zgjua Kukësi sot

Kukësi

Nisi bora, shikoni si u zgjua Kukësi sot

Më: 7 tetor 2017 Në ora: 09:26
Kukës

Në Kukës kanë nisur reshjet e para të borës. Në facebook kanë nisur reshjet e borës në Njësinë Administrative Ujmisht por dhe ne Bushtricë.

Sipas Meteoalb, pas mesnatës priteshin reshje dëbore në zonat malore në Veri dhe Lindje të vendit. Temperaturat në zonat e thella malore gjatë orëve të para të së shtunës, ulen nën 0°C, në zona të vecanta deri – 4°C.

Temperaturat e ajrit pësojnë një rënie me 7 – 8°C në të dy vlerat ekstremale ditore të cilat do të luhaten nga -2°C në 19 – 20°C.

Image
Kukës
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test