Kryebashkiaku Shehu: 120 banorë të Kukësit u plagosën gjatë protestës - Bota Sot
Kryebashkiaku Shehu: 120 banorë të Kukësit u plagosën gjatë protestës

Kukësi

Kryebashkiaku Shehu: 120 banorë të Kukësit u plagosën gjatë protestës

Më: 5 prill 2018 Në ora: 22:35
Bashkim Shehu

Kryebashkiaku i Kukësit, Bashkim Shehu i ftuar në “360 Gradë”, thotë se Ministria e Shëndetësisë nuk bëri asnjë deklaratë për të plagosurit në Kukësi dhe se atje janë plagosur 120 persona.

Shehu: Më thoni një deklaratë që ka bërë një deklaratë Ministria e Shëndetësisë. Ministria e Brendshme ka thënë se janë 12 policë të plagosur. Informacionet brenda qytetit janë 120 qytetarë të dëmtuar. Ata të gjithë kanë marrë ndihmën e shpejtë. Nxitimi i kryeministrit i vendos të gjitha institucionet në presion. Po të kishte dalë drejtori i policisë do ishte më e stabiluzuar situata. Kryeministri duhet të jetë më i matur, më i keq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...