Video-denoncimi: Ja çfarë ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Kukësit… - Bota Sot
Video-denoncimi: Ja çfarë ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Kukësit…

Kukësi

Video-denoncimi: Ja çfarë ka ndodhur gjatë natës në qytetin e Kukësit…

Më: 16 shtator 2018 Në ora: 10:12
Qyteti i Kukësit ndodhet në një terror policor

Prej më shumë se 3 ditësh qyteti i Kukësit ndodhet në një terror policor.

Kjo për faktin se banorët kanë paralajmëruar për një protestë ditën e nesërme në 17 shtator.

Nisur dhe nga protesta e 31 marsit, duket se qeveria e drejtuar nga Edi Rama ka vendosur që të ushtrojë presion ndaj banorëve që të mos dalin në protestën e thirrur nga grupet qytetare.

Presioni policor ka sjellë dhe irritim të banorëve të qytetit dhe zonave përreth.

Edhe ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në faqen e tij në Facebook, terrorin e policisë ndaj banorëve.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook:

“Ndal terrorit policor nga Edvini në Kukës, tmerr nga protesta!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

‘Duan te trembin qytetaret mos te dalin në protestë, një shtet frikacak’.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...