Këto janë 17 personalitet e jashtme të pranuar sot në Akademinë e Shkencave, mes tyre edhe sopranoja Ermonela Jaho

Kultura

Këto janë 17 personalitet e jashtme të pranuar sot në Akademinë e Shkencave, mes tyre edhe sopranoja Ermonela Jaho

Më: 28 maj 2021 Në ora: 13:11
Ermonela Joho

17 personalitete të jashtme janë pranuar sot në Akademinë e Shkencave, të cilët do të kontribuojnë në cilësinë e ekspertëve në fushat e tyre.

Mes tyre është edhe sopranoja e njohur shqiptarë me famë botërore, Ermonela Joho, për të cilën kreu i qeverisë tha se është një eksperte e shkëlqyer në fushën e saj.

17 personalitetet e reja të pranuara në Akademinë e Shkencave:

Ermonela Jaho, Elton Prifti, Sokrat Sinaj, Fioralba Cakoni, Bardhyl Demiraj, Bajram Berisha, Sokrat Sinaj, Ardian Ndreca, Ardian Vehbiu, Kujtim Shala, Eno Koço, Fetah Podvorica, Ali Aliu, Luan Starova, Matteo Mandalà, Francesco Altimari, Rexhep Ismajli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat