Adriana Matoshi bën thirrje për vaksinim: Unë jam vaksinuar dhe i besoj mjekësisë e jo fjalëve të njerëzve

Lajme

Adriana Matoshi bën thirrje për vaksinim: Unë jam vaksinuar dhe i besoj mjekësisë e jo fjalëve të njerëzve

Më: 31 gusht 2021 Në ora: 09:19
Adriana Matoshi

Aktorja dhe njëherësh deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi, është vaksinuar plotësisht kundër COVID-19.

Artistja, e ndjekur nga mijëra njerëz në rrjete sociale, me anë të një postimi të fundit u bëri apel të gjithëve që të vaksinohen për një jetë më të shëndetshme.

Mes shumë aludimeve e teorive, Matoshi thotë se i beson mjekësisë e jo fjalëve të njerëzve.

Image

“Unë për vete jam vaksinuar dhe i besoj mjekësisë e jo fjalëve të njerëzve. Vaksinohuni edhe ju për një jetë më të shëndetshme”, ka thënë ajo.

Ditëve të fundit duhet theksuar se është rritur dukshëm numri i rasteve me coronavirus, gjë që ka bërë të ndërmerren masa të reja nga ana e Qeverisë.

Nga dita e djeshme (30 gusht) deri më 13 shtator në vend do të ketë orë policore që fillon nga 22:00 deri në 05:00.

Gjithashtu, gastronomia ka një orar të ri dhe lejohet vetëm në ambiente të hapura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat