Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 08:29
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje lokale të shiut.

Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa veriore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri në 21, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 30 deri 38 gradë celsius.

Në ditët në vijim moti do të jetë i ngrohtë me temperatura mbi 30 gradë celsius.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat