Vjen kënga kushtuar vendlindjes nga artisti Gjekë Dushaj

Mediale Vip

Vjen kënga kushtuar vendlindjes nga artisti Gjekë Dushaj

Nga: Maksim Gjokaj Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 19:32
Gjekë Dushaj

Ashtu si ishte paralajmëruar sapo ka ardhur kënga më e re nga artisti që jeton në Amerikë por me origjinë nga Malësia, Gjekë Dushaj.  Ai teksa e poston në rrjetin e tij social shkruan kështu:

"Kënga ma e re "Në Malësi është atdheu im", dëgjim të këndshëm. Teksti: Gjovalin Dushaj, Muzika dhe orkestrimi: Gjekë Dushaj,

Montazh Pashko Micakaj. Ju lutem ta shpëdani sa ma shumë që ta shohin të gjithë" .

Kënga është mjaft i bukur ku përshkruhet malli i largët për vendlindjen. Vetë artisti është orkestruesi dhe  muzikanti i kësaj kënge ku mund ta shihni më poshtë, ndërsa kënga tjetër që do të vijë i kushtohet Kosovës.BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat