Nusreti vjen në Shqipëri, ja në cilin qytet po qëndron

Mediale Vip

Nusreti vjen në Shqipëri, ja në cilin qytet po qëndron

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 00:48
Nusret Gokçe

Kuzhinieri i njohur Nusret Gokçe këto ditë po qëndron në Shqipëri.

Burime të sigurta për bordo.al kanë treguar se kuzhinieri i veçantë dhe me famë botërore aktualisht po qëndron në qytetin e bukur të Korçës.

Ende nuk dihet arsyeja se pse ai ka ardhur në vendin tonë, por të njejtat burime bëjnë me dije se kuzhinieri i famshëm mbrëmjen e kaluar është akomoduar në një prej hoteleve të njohur në qytetin e Korçës, i cili ka qenë i mbyllur për klientët e zakonshëm.

Nusret u bë i famshëm në rrjete sociale për mënyrën se si e hidhte kripën në ushqime, me një teknikë sa të çuditshme aq edhe të veçantë.

Nusret Gökçe, me nofkën Salt Bae, është një kasap, kuzhinier dhe restaurator turk, i cili zotëron Nusr-Et, një zinxhir restorantesh luksoze.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat