Princi Harry thotë se largimi nga pallati mbretëror ka qenë i vështirë

Mediale Vip

Princi Harry thotë se largimi nga pallati mbretëror ka qenë i vështirë

Më: 1 mars 2021 Në ora: 18:53
Princi Harry me gruan

Princi Harry është deklaruar që ka qenë një periudhë mjaft e vështirë për të dhe gruan e tij dalja nga pallati mbretëror.

Në një intervistë, princi britanik foli edhe për nënën e tij të ndjerë.

“Unë jam i lumtur që jam ulur këtu, duke biseduar me ty me gruan time, e cila është afër meje, sepse nuk mund të filloj të imagjinoj se si mund të ketë qenë sikur ajo të kalonte nëpër këtë proces vetë gjatë gjithë atyre vjetëve” tha ai.

Ai nuk hezitoi të tregonte edhe një foto të Dianës që mbante Harryn si një foshnjë. Ajo vdiq më 1997 nga plagët e pësuara në një aksident me makinë në Paris.

Markle, së fundmi njoftoi se është shtatzënë për herë të dytë, ku u shfaq e veshur me një fustan të zi në stilin perandori me qëndisje. Harry kishte veshur një kostum gri të hapur dhe këmishë me fustan të bardhë, minus një kravatë.

Çifti u largua nga jeta mbretërore me kohë të plotë në mars të vitit 2020, të pakënaqur për vëzhgimin e mediave dhe ashpërsitë e roleve të tyre. Ata cituan ato që ata i përshkruan si ndërhyrje dhe qëndrime raciste të mediave britanike ndaj dukeshës, e cila është afrikano-amerikane.

Dyshja konfirmoi se “ata nuk do të kthehen si anëtarë që punojnë në familjen mbretërore“.

Një zëdhënës i çiftit iu përgjigj sugjerimeve se ata nuk ishin të përkushtuar ndaj detyrës.

“Siç dëshmohet nga puna e tyre gjatë vitit të kaluar, Duka dhe Dukesha e Sussexit mbeten të përkushtuar në detyrën dhe shërbimin e tyre ndaj MB-së dhe në të gjithë botën dhe kanë ofruar mbështetjen e tyre të vazhdueshme për organizatat që ata kanë përfaqësuar pavarësisht nga roli zyrtar”, tha zëdhënësi në një deklaratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat