Will Smith thotë se po mendon të hyjë në politikë në të ardhmen

Mediale Vip

Will Smith thotë se po mendon të hyjë në politikë në të ardhmen

Më: 2 mars 2021 Në ora: 11:26
Will Smith

Will Smith ka deklaruar se po mendon të hyjë në politikë në një të ardhme të afërt.

Muzikanti dhe aktori më parë ka shprehur hapjen e tij drejt hyrjes në politikë, duke shprehur se është i gatshëm të bëjë një hap ndryshe.

Duke folur në një intervistë të re me ‘Pod Save America’, Smith sërish dha idenë për të kandiduar – por pa dhënë një kuptim të afateve kohore të mundshme.

“Unë mendoj se tani do të lejoj që zyra [presidenciale e SHBA] të stabilizohet pak dhe pastaj do ta konsideroj atë në një moment tjetër”, tha Smith, duke iu referuar përurimit të fundit të Joe Biden si President i ShBA-së.

“Kam absolutisht një mendim: Unë jam optimist, shpresoj, besoj në mirëkuptim midis njerëzve dhe besoj në mundësinë e harmonisë”, vazhdoi ai.

“Unë me siguri do të bëj pjesën time, pavarësisht nëse ajo mbetet artistike ose, në një moment, sipërmarrje në arenën politike”.

Në gusht 2016, Smith foli për aspiratat e tij politike gjatë një paraqitje në “The Late Show” me Stephen Colbert.

“Po mendoja për këtë, por, e dini, unë pashë Barack Obamën për tetë vitet e fundit dhe kjo është një punë e vështirë”, theksoi Will. “Unë kam shumë pikëpamje dhe ide dhe ndonjëherë dëgjoj njerëz që flasin gjëra në televizion dhe unë thjesht dua të vrapoj kundër tyre”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat