Në Ditën e Mësuesit, Aurela Gaçe falënderon dhe i bën një dedikim aktorit Birçe Hasko

Mediale Vip

Në Ditën e Mësuesit, Aurela Gaçe falënderon dhe i bën një dedikim aktorit Birçe Hasko

Më: 7 mars 2021 Në ora: 13:12
Aurela Gaçe

Sot më 7 mars (e diel) në Kosovë e Shqipëri shënohet Dita e Mësuesit.

Me këtë rast, në rrjete sociale nuk kanë munguar dedikimet ndaj mësuesve të parë e po ashtu rreth atyre që u kanë dhënë leksione të mëdha në jetë.

Një të tillë së fundmi e bëri edhe këngëtarja Aurela Gaçe, e cila në këtë ditë ka vendosur të nderojë profesorin në Akademinë e Arteve njëherësh aktorin, Birçe Hasko.

Postimi i plotë i Gaçes 

“Kam pasur shumë mësues gjatë shkollimit tim.

Sigurisht, mbaj mënd mësuesen time të parë,e butë,e qetë , e duruar( mes fëmijëve te zhurmshëm) e deri sa u rrita ,kam pasur figura te ndryshme mësuesish, te cilët i falënderoj për gjithçka kanë bërë me ne, fëmijët, adoleshentët e deri ne formimin e plotë.

Sot, dua ti them faleminderit këtij burri të rrallë.

Ju e njihni nëpërmjet rroleve ne kinematografi, kurse unë pata fatin ta kem profesor për 4 vite në Akademinë e Arteve te Bukura.

E theksoj, pata fatin ta njoh këtë burrë të drejtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat