Manjola Nallbani ka një urim të veçantë për Ditën e Mësuesve

Mediale Vip

Manjola Nallbani ka një urim të veçantë për Ditën e Mësuesve

Më: 7 mars 2021 Në ora: 17:43
Manjola Nallbani

Më 7 mars ditën e sotme (e diel) kudo në trojet shqiptare festohet Dita e Mësuesit.

Dhe në këtë datë speciale urimet dhe falënderimet nuk munguan as nga të famshmit, kundrejt mësuesve të tyre.

Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Manjola Nallbani, ka bërë një postim në rrjete sociale me anë të të cilit shpreh mirënjohje për të gjithë ata që i kanë dhuruar dije e po ashtu edhe për energjinë që ka marrë si mësimdhënëse.

Image

“Gëzuar festën të gjithë njerëzve të nderuar që na kanë dhënë dije nga klasa e parë e deri në fund të shkollimit. Jam e bekuar po ashtu që prej shumë vitesh mund të jap gjithë dijet e eksperiencën e jetës sime për studentët”.

“Po aq e bukuar ndihem që kam marrë nga energjia e dashuria e tyre emocione e momente që më kanë zbukuruar ditët. Kujtime me pedagogë e student në vite. Më vjen keq që nuk kam fotografi më shumë prej studenteve që i kam në zemër gjithashtu”, kanë qenë fjalët e saj krahas postimit.

7 Marsi – Dita e Mësuesit na përkujton gjithashtu ditën kur më 1887 u hap mësonjëtorja kombëtare shqipe nën drejtimin e Pandeli Sotirit.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat