Lorik, reperi gati të trondisë muzikën shqiptare

Mediale Vip

Lorik, reperi gati të trondisë muzikën shqiptare

Nga: Maksim Gjoka Më: 11 maj 2021 Në ora: 21:33
Lorik Zhuja

Ai është vetëm 24 vjeç dhe me stil e mjaft talent.

Quhet Lorik Zhuja apo i njohur si Liki o Rilli, i lindur dhe rritur në Prishtinë, dhe që muzika ka lindur me të që herët por në mënyrë profesionale ka 4 vjet.

Por Loriku po përgaditet që të vijë shumë fort në tregun muzikor shqiptar me shumë projekte edhe një album të plotë.

Mbani mend mirë këtë emër pasi brenda pak ditësh ai falë talentin të tij në zhanrit rap dhe hip-hop do ta trondisë muzikën shqiptare me një super projekt që do vijë me videoklip.

Mësojmë se titulli i këngës do të jetë " Platinum", ku muzika është punuar nga Egzon Surkishi, rregjistruar, miksuar dhe masterizimi është bërë nga HD Studio. A jeni gati edhe për këtë reper unik?BS

Image
Lorik Zhuja
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat