Vdes aktorja e njohur pas lëndimeve të rënda në aksident

Mediale Vip

Vdes aktorja e njohur pas lëndimeve të rënda në aksident

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 11:32
Foto ilustrim

Aktorja Lisa Banes, e cila u shfaq në seri të shumta televizive dhe filma si “Gone Girl”, vdiq të hënën pasi pësoi dëmtime të rënda nga goditja nga një skuter në Nju Jork më parë këtë muaj, shkruan CNN.

Ajo ishte 65 vjeç.

“Ne jemi të trishtuar për vdekjen tragjike të Lisas,” tha David Williams, menaxheri i saj, në një deklaratë.

“Ajo ishte një grua me shpirt, dashamirësi dhe bujari të madhe dhe e përkushtuar ndaj punës së saj, qoftë në skenë apo para kamerës dhe aq më tepër ndaj gruas, familjes dhe miqve të saj. Ne ishim të bekuar që e kishim atë në jetën tonë”, shtoi Williams.

Banes la pas gruan e saj, Kathryn Kranhold, e cila e kujtoi atë përmes një postimi prekës në Twitter.

Banes pësoi një traumë të rëndë në kokë pasi u godit nga një skuter që ndezi një dritë të kuqe në Manhattan Upper West më 4 qershor. Ajo u shtrua në spital menjëherë pas incidentit, tha policia.

“Skuteri më pas u largua nga vendndodhja, duke vazhduar në veri. Nuk ka arrestime dhe hetimi mbetet në vazhdi”, tha NYPD në një njoftim.

Williams më parë i tha CNN se kuptimi i tij ishte se Banes ishte në rrugën e saj për të vizituar Juilliard, dhe Teatrin e Qendrës Lincoln kur ajo u aksidentua.

Banes, një vendase në Ohio, filloi karrierën e saj të aktrimit në vitet 1980, sipas IMDB. Ajo luajti së bashku me Tom Cruise në filmin “Cocktail” të vitit 1988 dhe në filmin “Gone Girl” të vitit 2014.

Paraqitjet e saj televizive përfshijnë role në “Royal Pains”, “Masters of Sex” dhe “Nashville”.

Në skenë, ajo ka interpretuar në shfaqjet “High Society”, “Arcadia” dhe “Rumors” dhe fitoi një Çmim Botëror të Teatrit për rolin e saj në “Look Back in Anger”, sipas Playbill.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat