Sadi gati këngën e tij më emocionuese e me një mesazh të madh

Mediale Vip

Sadi gati këngën e tij më emocionuese e me një mesazh të madh

Më: 19 qershor 2021 Në ora: 08:01
Sadi- Sadik Ukaj

Ai kurrë nuk ka harruar rrënjët e tij, tokën e të parëve, por mbi të gjitha gjuhën shqipe.

Ky është artisti Sadi, apo Sadik Ukaj i cili megjithëse ka lindur në Amerikë dhe ku edhe  jeton ai nuk e harron kurrë siç tregon Nënën Shqipëri dhe Kosovën  dhe çdo tokë shqiptare.

E këtë tregim të bukur e të përjetuar këngëtari do ta sjellë shumë shpejt me një këngë të bukur që do të titullohet "Shqiptar në Amerikë".

Image
Sadi- Sadik Ukaj

Mesazhi i kësaj kënge që do të vijë është se të gjithë të rinjtë dhe brezat  duhet ta kujtojnë gjithmonë origjinën, shtëpinë dhe gjakun tonë, dhe Sadi e ka si një nga këngët më të veçantë për shkak të këtij mesazhi të fortë.

Mësojmë se kënga është shkruar nga Ghulo e me muzikë dhe orkestrim nga Nurtel dhe solo nga Faruk.

Image
Sadi- Sadik Ukaj

Dashuria e tij e madhe për Shqipërinë, Kosovën, Ulqinin e Malësinë, Maqedoninë dhe çdo tokë shqiptare me gjithë zemër do të na emocionojë të gjithë kur ku projekt të vijë shumë shpejt.BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat