Vanessa Bryant zgjidh çështjen e padisë së kompanisë së helikopterit, me të cilin u aksidentua Kobe

Mediale Vip

Vanessa Bryant zgjidh çështjen e padisë së kompanisë së helikopterit, me të cilin u aksidentua Kobe

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 08:23
Vanessa, Kobe, Gigi

Vanessa ka zgjidhur padinë ndaj kompanisë së helikopterit, ku i mbetën të vdekur burri dhe vajza.

Vanessa Bryant ka zgjidhur padinë e saj të gabuar për vdekje kundër kompanisë që zotëronte helikopterin që u rrëzua, teksa vrau Kobe, Gigi dhe 7 të tjerë, shkruan TMZ.

Sipas dokumenteve të reja ligjore, të marra nga TMZ, ekipi juridik i Vanessës paraqiti një njoftim për zgjidhje në gjykatë, por kushtet e zgjidhjes janë konfidenciale. Gjykata duhet ende të nënshkruajë.

Vanessa paditi Island Express në shkurt 2020, duke fajësuar kompaninë e helikopterëve për rrëzimin fatal që vrau burrin dhe vajzën e saj.

Me padinë e saj, Vanessa pretendoi që kushtet e motit, një mjegull jashtëzakonisht e dendur, verbuese nuk ishin të favorshme për të fluturuar dhe ajo pretendoi se piloti, Ara George Zobayan, nuk arriti të vlerësonte dhe monitoronte siç duhet motin para ngritjes dhe gjatë fluturimit.

Nga përplasja vdiqën tragjikisht Kobe, Gianna, Alyssa Altobelli, John Altobelli, Keri Altobelli, Payton Chester, Sarah Chester, Christina Mauser dhe piloti.

Ndërsa kjo padi është zgjidhur, Vanessa gjithashtu padit Departamentin e Sherifit të Qarkut L.A pasi mësoi se ndanë imazhe të rrënojave dhe mbetjeve

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat